Herkes aklına geldiğince katkıda bulunursa belli bir süre sonra bilgi bütünlüğü oluşur ve bunu tek mesaj altında toparlayabiliriz. Kanaatim bu yönde, ben aklıma gelenleri yazacağım.

Öncelikli olarak arabamızı alırken amacımızın ne olduğu çok önemli. Mesela ben iş amaçlı araba almam çünkü iş yerim evim. Benim arabamı alırken dikkat edeceğim hususlar bellidir; yeni avlanma meraları ararken yolda bırakmayacak, iş toplantıları amacıyla görüşmeye gittiğimde eşimi dostumu künefe yemek için rahat rahat getirip götürebileceğim, değer verdiğim fakat sırf arabam olmadığı için görüşemediğim aile dostlarımla akşam gezmelerine gidip gelebilmek amacı ile ferah ve nefes alabileceğim, yüzme olsun, tenis olsun çeşitli sporları yapabilmek amacıyla kullanabileceğim şehir içinde seri bi' araba olmasını isterim.

Yakıt benim için önemli değildir zira ben keyif için araba alırım. Eşimde benim kullandığım arabayı kullanacağı için alacağım araba otomatik vitesli olmalı, zaruri değil fakat kolaylık sağlar.

Alacağım arabanın bagaj kapasitesi geniş olmalı çünkü balık avına gittiğimde hani bugüne kadar olmadı ama bundan sonra olur ya Orkinos filan avlarım (: rahat rahat taşıyabilmeliyim.

Çok çok abartı yüksek ses tutkum yok, sakin bir Radyo Voyage ve birbiri ile alakalı değil ama İç Anadolu havaları tutkunuyum diyebilirim. Bu yüzden müzik sistemi çok olmasa da önemlidir.

Ben bu maddelere dikkat ederim araba alırken; sizde ihtiyaçlarınıza ne kadar karşılık geleceğini ölçüp tartarak cevap aramalısınız.

Allah herkese gönlüne göre (İçerisinde bizlerede birer Panamera) nasip eder umarım. (:

Sağlıcakla kalınız.